A┼żurirane teme   ·    Nove poruke   ·    ─Źlanovi   ·    Pravila foruma   ·    Tra┼żi   ·    RSS
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: smin, borivoje, nolte, Dilber  
Forum »    NARODNA MEDICINA » Prirodni narodni lijekovi » Lovor protiv umora i stresa
Lovor protiv umora i stresa
bindDatum: Utorak, 27.10.2020, 01:19 | Poruka broj: # 1

Poruka: 1507
Status:

Lovor je biljka koja fantasti─Źno deluje protiv umora i stresa. Jo┼í od davnih vremena, drvo lovora se smatra za sveto drvo ─Źije se gran─Źice daju pobednicima i pesnicima kao znak najvi┼íe ─Źasti i slave (lovorike). Danas se lovor uglavnom koristi pri kuvanju kao za─Źin po┼íto daje poseban ukus hrani, ali se ne jede ve─ç se uklanja iz hrane. U narodnoj medicini se smatra za lekovitu biljku koja poseduje terapeutska svojstva za koja su zaslu┼żna etarska ulja pinen i cineol. Lovor oboga─çuje antioksidantni potencijal hrane, ja─Źaju─çi imuni sistem i ┼ítite─çi od slobodnih radikala i napada virusa. Lovor sadr┼żi zna─Źajnu koli─Źinu vitamina A koji ja─Źa um i ┼ítiti sluzoko┼żu i ko┼żu. Specifi─Źan miris lovora poti─Źe od isparljivih jedinjenja koja imaju lekoviti efekat na digestivni trakt i re┼íavaju razne digestivne probleme. ─îaj od li┼í─ça lovora stimuli┼íe apetit i varenje, poma┼że pri smanjenju mu─Źnine i uklanja ─Źireve i nadimanje. Etarsko ulje lovora se koristi pri le─Źenju artritisa, bola u mi┼íi─çima, bronhitisa i gripa. Ovaj miri┼íljavi za─Źin smanjuje rizik od nastanka raka jer sadr┼żi razne fitohemikalije koje imaju mo─çna antikancerogena svojstva.

Ako ┼żelite brzo da se opustite, potrebno je da uzmete jedan osu┼íeni lovorov list i stavite ga u posudu u kojoj ga mo┼żete zapaliti i ostaviti da gori. Nakon deset minuta, soba ─çe biti puna miri┼íljavog dima koji ─çe vas u potpunosti opustiti.
Lovorov list prilikom sagorevanja ispu┼íta isparljive sastojke koji osloba─Ĺaju od umora i opu┼ítaju.
klfinansijeDatum: Nedjelja, 12.06.2022, 18:57 | Poruka broj: # 2

Poruka: 500
Status:

Imam ga stalno u kući, uvijek zatreba za nešto.
Forum »    NARODNA MEDICINA » Prirodni narodni lijekovi » Lovor protiv umora i stresa
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:
Top 30 Forumasa